Dobra Palczew wraz z okolicznymi majątkami na początku XIX w. należały do Franciszka Salezego hr. Krasickiego, po czym kilkakrotnie zmieniały właścicieli. W 1849 r. posiadłości przeszły w ręce Antonio Dal Trozzo – legenda głosi, że Dal Trozzo grając w karty z dziedzicami okolicznych dóbr przejmował kolejne majątki za długi karciane. W roku 1855 Palczew przeszedł w ręce syna Antonia Dal Trozzo – Antoniego.

Biały  Pałac dysponuje  15 pokojami  i  36 miejscami noclegowymi w pokojach 1-,  2-  i  3-osobowych. Ze wszystkich pokoi rozciąga się piękny widok na otaczający park. Wszystkie pokoje wyposażone są w łazienki z prysznicem oraz suszarką do włosów. W całym pałacu dostępne jest bezpłatne łącze Wi-Fi.

Istnieje możliwość dostawienia łóżeczka dziecięcego.

Pałac Palczew zapewnia niepowtarzalną kuchnię tworzoną na bazie produktów regionalnych i ekologicznych. Wyjątkowość smaków i aromatów kuchnia nasza zawdzięcza tradycyjnym recepturom oraz starannie dobranym składnikom. Serwujemy dania kuchni polskiej oraz europejskiej w wersji unowocześnionej.

Biały Pałac Palczew otoczony jest ponad 5-cio hektarowym parkiem ze starodrzewiem. Znajdują się tu ponad dwusetletnie dęby pamiętające epokę Księstwa Warszawskiego. Liczne stawy, nad którymi przerzucone są romantyczne mostki zachęcają do spacerów bez względu na porę roku. W parku wybija źródełko zasilające w wodę niżej położone akweny. Park zamieszkują wiewiórki, liczne gatunki ptaków, latem bociany, a także… bobry. Niestety niejedno już drzewo padło ich ofiarą.

Okolice Białego Pałacu Palczew są nad wyraz piękne. To miejsce dla miłośników natury, spokoju oraz aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu. Tuż za pałacem rozciąga się przeurocza dolina Pilicy. Do samej rzeki w linii prostej jest ok. 900 m. Prowadzą do niej liczne łąki i wrzosowiska. Będąc tu wręcz trudno uwierzyć, że to raptem 60 km od Warszawy.

Dzikość i nieokiełznana przyroda rzeki, jej liczne dopływy są ostoją zwierzyny i ptaków.